Svatojánská veselice – 2016

Rok se s rokem sešel a nastal čas, kdy se opět chceme setkat, pobavit a poveselit na zábavě pod širým nebem. Všichni se těšíme na tu veselici. Někdo by mohl říci, že květnová májová zábava by nám mohla na společné rozveselení stačit. Ale přeci jen – májová zábava je ( hlavně pro ty skalní ) už jen pohádkou na dobrou noc. Vzhledem k tomu, že máme spoustu starostí s přípravami. Všichni chceme, aby MÁJE byli MÁJE. Začíná to přípravou májky, zdobení krále, královny, příprava tomboly, stavění stanů a tak dále a tak dále. ……. Je toho tolik…a kdo vyvádí, má ještě na starost pohoštění, tudíž už jsme v sobotu všichni na zábavě unaveni. Takže SVATOJÁNSKÁ VESELICE je druhou a poslední zábavou pod širým nebem na kterou se všichni moc těšíme. S naší velkou iniciativou – aby byla ještě větší legrace – jsme dělali tuto zábavu tématickou. Několikrát jste mohli vidět, jak se na hřiště valí lidé v pyžamech, párkrát jsme se vrátili do šedesátých, osmdesátých let a jednou se z nás stali i pořádní rockeři. Letošní rok jsme si řekli, že žádné téma nezvolíme a opravdu se budeme jen bavit. To jsme ale netušili, že na konec SVATOJÁNSKÁ bude tematická až, až…..přesný název ať si zvolí každý sám….vodnická, blátivá, mokrá….

Už jen příprava na to naše rozveselení byla náročná. Stavět stany v tropických vedrech byl nadlidský výkon. Nebylo síly, aby se podařilo vše připravit v jeden den. V pátek jsme byli rádi, že stály stany. V sobotu ráno ( kdy ještě nebylo takové horko ) jsme se opět sešli připravit stoly a lavice. Další skupina se sešla ještě odpoledne na přípravu stanu pro občerstvení.

A HOTOVO. Nastal večer a konečně jsme mohli vypustit páru a společně jsme se pustili do zábavy. Pivo, víno a koktejly nestačili točit, nalévat a míchat, protože bylo takové dusno a horko. Sledovali jsme aplikace s počasím, které nám jasně naznačovaly, že v jedenáct hodin přijde pořádná bouřka. Bylo spoustu nevěřících Tomášů, kteří oponovali, že to bude jen BABKA a jestli vůbec zaprší. Možná za to můžou i ty víly na parketu, protože těsně před bouřkou tančily tak, že to vypadalo, jakoby vyvolávaly déšť. První kapky je neodradily a tančilo se i v dešti. Po parném dni to bylo velmi příjemné ochlazení. Už to tady taky párkrát bylo, že se tančilo v dešti. Ti šikovnější tančili mezi kapkami 🙂

Ale déšť sílil natolik, že se po krátké době parket vyprázdnil. My se ale přece nedáme a budeme se bavit dál. Nápad, že se bude tančit v jednom ze stanů se zdál ideální. Počasí nás nedostane! A tím bych to mohla uzavřít. Tančili a křepčili až do rána…..

OMYL….

Během chvilky se stalo z hřiště blátivé něco…….Chvilku jsme všichni tančili u tyčí stanů, aby nám silný vítr neodnesl střechu nad hlavou ( a přeci jen je budeme ještě potřebovat ) rychle jsme dávali zásuvky a prodlužováky nahoru ( kdyby projel proud, vesnice by skoro vymřela ) …Jo, jo…to je tak, když kanály podél silnice zmizí. Všechna voda se valila na hřiště. Po takové průtrži se z něho stalo velké, blátivé brouzdaliště. V neděli místo uklízení budeme sázet rýži….

Kapela sklidila aparaturu a byl konec legrace. A opět čas na konec.

Ale, ne, ne. To by nebyli Čelechováci, kdyby si nechali zkazit tu vymodlenou zábavu.

Společně se zpívalo PRŠÍ, PRŠÍ a viděli jsme i souboj žen v blátě. No kdo to má!?

A proč to všechno píšu??? Asi jako velké díky všem, s kterými tu žiju. Ti, co chtěli bavit se prostě bavili a to je to hlavní!!!!